A budapesti Neumann János SZKI két osztályát láttuk vendégül a Microsoft székházában a Graphisoft parkban 1-1 alkalommal. A program gerincét ezúttal is a jelen és a jövő technológiáit bemutató szakmai előadások adták.
IoT; felhő, vagy neurális hálók; gépi tanulás – Rab Gergely, DELL EMC
- Milyen eszközök szükségesek ahhoz, hogy összeállítsuk első IoT rendszerünket és melyek, azok az elérhető alternatívak amik segítségével bárki összeállíthatja első rendszerét?
- Mi a felhő szerepe az egyenletben?
- Miért fontosak a különböző iskolai tantárgyak a különféle megoldások fejlesztésében?
- Hogyan tanul a mesterséges intelligencia?
- Hol használhatóak a gyakorlatban a különféle VR/AR megoldások?
Többek között a fenti kérdéseket járták körbe a diákok vendég előadónkkal közösen. Rab Gergő ajánlott két motivációs jellegű viedót is a diákoknak útmutatásul:
Digitális forradalom a Microsoftnál - a felhőinformatika adta lehetőségek - Barcs Júlia, Microsoft
Barcs Júlia bemutatta a Microsoft Magyarországot valamit igyekezett átfogó képet adni a jelenlegi termékportfólióról. Egyebek mellett ismertette a diákoknak az éppen zajló ipari forradalom 4.0 jelentőségét és felhívta a jelenlévők lehetséges szerepét a technológiai fejlődés nyújtotta kihívások leküzdésében. Az előadás során betekintést kaptak a diákok a Microsoft felhő alapú termékeit kiszolgáló adatközpontok világába.
Vissza a jövőbe: Csúcs IT szolgáltatások a felhőből - Farkas Bálint, Microsoft
Farkas Bálint érdekes témákat vonultatott fel előadásában:
- AI – Artificial intelligence
- Cognitive Services
- Holo Lens - AR nyújtotta lehetőségek
- Quantum számítástechnika
Felhőinformatikai alapozó – Bodnár Ádám, Microsoft
Ádám előadásában a már elérhető high-tech technológiákra helyezte a hangsúlyt illetve hívta fel a figyelmet a "földön heverő" lehetőségekre.
Út a felhőbe, világcégektől származó történetek - Berecz Sándor, VAR Kft.
Egy rövid szünetet követően Berecz Sándor (Kereskedő, VAR Kft.) hozta még közelebb a felhő alapú technológiák világát a hallgatóság számára. Világszerte jól ismert márkák publikus esettanulmányai segítségével került bemutatásra, hogy milyen már jól bevált módszerekkel modernizálható 1-1 folyamat a cloud computing segítségével.
- Heineken - A felhő segítségével érte el 10,5 millió vásárlóját.
- Real Madrid - 450 millió szurkolója számára „hozta közelebb” a stadiont a felhővel.
- Rolls-Royce - Szenzorok segítségével monitorozza a hajtóműveit.
- Lotus F1 - Hatékonyabb szervezeti működés, mobilitás.
- AccuWeather - Szintén felhőt használ az előrejelzéséhez.
- Pixar - Az animációk előállításához annyi erőforrást használ amennyire épp szüksége van.
Szerverszoba látogatás – Leposa Richárd, IBS
Az előadásokat követően a szomszédos International Business School jóvoltából szerverszobai látogatáson vettek részt a diákok Leposa Richárd (Senior IT Manager, IBS) prezentálásában.
A szerverszobai látogatás útján a diákok testközelből láthatták, hogyan is néz ki valójában egy több ezer felhasználót kiszolgáló informatikai rendszer. Kivételes lehetőség volt ez a diákok számára hiszen a világunk egyre nagyobb részét szolgálják ki a nyilvánosság elől gondosan elzárt adatközpontokból.